milun_petrovic

Телефон: 032 303 400

Лични подаци

Рођен 10.04.1966. године. Држављанин Републике Србије. Има двоје деце. Живи и ради у Чачку.

Образовање

Основну школу завршио је у Мрчајевцима, агимназију у Чачку. Студије на Пољопривредном факултету у Београду уписао 1986.

Последипломске студије на Пољопривредном факултету у Београду завршио је 2000. године када је и магистрирао на тему Испитивање дуговечности, производње млека и млечне масти крава сименталске расе и стекао звање магистра биотехничких наука - област зоотехничких наука - одгајивања и репродукције домаћих животиња.

Докторску дисертацију под називом Фенотипска варијабилност производних и репродуктивних особина три генерације крава сименталске расе одбранио је на Пољопривредном факултету у Београду 2008. године и стекао звање доктора биотехничких наука-област зоотехничких наука.

Говори руски и служи се енглеским језиком.

Запослења

Пољопривредном факултету у Београду-Земуну 1993. године као инжењер сточарства са звањем стручног сарадника.

Институту за примену науке у пољопривреди 1994-1995. као инжењер сточарства на пословима селекције у говедарству.

Агрономском факултету у ЧачкуУниверзитета у Крагујевцу, од 1995. године до данас.

Академска каријера

Пољопривредни факултет Београд-Земун и Институт за примену науке у пољопривреди, 1993-1995. стручни сарадник.

Агрономском факултету у Чачку, 1995-2000, асистент-приправник;

Агрономском факултету у Чачку, 2000-2008, асистент;

Агрономском факултету у Чачку, 2008-2013, доцент;

Агрономском факултету у Чачку, 13. 02. 2013, ванредни професор.

Научна делатност

Аутор је 131 научна рада и саопштења; аутор 1 монографија, 1 практикум и 4 приручника).

Учествоваo је у реализацији 8 домаћих и 2 страна пројеката.

Публикације (List of Publications)