Студенти 4.године смера Прехрамбена технологија били су у прилици да 12.маја 2023. годинепосете најсавременију фабрику за добијање и рафинацију уља на Балкану-Victoriaoil у Шиду https://www.victoriaoil.rs/galerija/victoriaoil

Током вишечасовног обиласка фабрике студенти су могли стећи увид у организовање рада појединих погона, у начине пријема и складиштења уљарица у силосе, капацитете и начинеконтроле рада силосних ћелија, у рад погона љуштионе и пресаоне, начин екстракције, каои увид у савремене поступке физичке рафинације уља. Обиласком лабораторије упознали су се са опремом за контролу квалитета сировине, уља, сачме и лецитина. Студенти су се упознали са модерним аутоматизованим погоном за паковање рафинисаних уља са капацитетом производње око 13 000 L уља по сату.

Захваљујемо директорима, погонским технолозима, руководиоцу лабораторијеи осталим запосленим који су нам несебично пренели своја знања и искуства.

Posta fabrici ulja Sid