У периоду од 2. до 6. јула 2018. године у Новом Саду, у организацији Института за ратарство и повртарство одржан je 3rd Silk road Agricultural Education and Cooperation Forum.

По позиву Организатора, у среду 4. јула 2018. године представљен је Агрономски факултет у Чачку усменим излагањем др С. Танасковић са темом Basic knowledge and innovative research - on a way to improve education, technical and scientific cooperation on the Silky road.

По протоколу и представљањем Факултета, директор канцеларије за међународну сарадњу, Qiao Wenjun и декан Факултета за енологију, Dr Fang Yulin, Northwest A&F University изразили су заинтересованост за успостављене сарадње.

Декан Агрономског факултета, проф др Владета Стевовић потписао је протоколарни приступ алијанси, и Факултет је званично постао 35. чланица Форума на тему пољопривредне сарадње и едукације на Путу свиле.

Институција чланица >>>>