Поводом обележавања Светог Саве - Дана духовности у Републици Србији, 27. јануара 2019. године у Универзитетској галерији у Крагујевцу, одржана је Светосавска академија Универзитета у Крагујевцу. Добитник Светосавске награде за животно дело је академик Иван Гутман, професор емеритус Универзитета у Крагујевцу.

И ове године уручене су Стипендије најбољим студентима Универзитета у Крагујевцу.Уговоре о додели стипендија најбољим студентима уручила је проф. др Снежана Соковић, управитељ Фондације за стипендирање најбољих студената Универзитета у Крагујевцу.

Са Агрономског факултета у Чачку стипендију је добила Тамара М. Суботић, студент IV године основних академских студија, студијски програм Прехрамбена технологија, која је остварила просечну оцену током студија 9,50.