Додела високог признања Министарства омладине и спорта Републике Србије и Универзитета у Крагујевцустуденткињи Агрономског факултета

На свечаној церемонији Фонда за младе таленте, која је одржана у Палати Србије у Београду, 13. марта 2012. године, потпредседник Владе републике Србије г-ђа. Верица Калановић, која је и председница Фонда за младе таленте Републике Србије, уручила је плакете „Доситеја" овогодишњим стипендистима.

Влада Републике Србије основала је фонд „Доситеја" који пружа подршку најбољим студентима и средњошколцима. Стипендија је названа према нашем највећем просветитељу Доситеју Обрадовићу, који је створио Београдску школу и био први министар просвете обновљене Србије.

Током последње три године, од како је Фонд прешао под окриље Министарства омладине и спорта, награђено је и стипендирано око 7.500 студената, а овогодишњим конкурсом за најбоље студенте у Србији, стипендираће се 983 студента. Међу стипендистима је око 50 студената са Универзитета у Каргујевцу, међу којима је и Радмила Николић, студент четврте године студијског програма Општа агрономија Агрономског факултета у Чачку, са просечном оценом 9,60.

Поред добијеног признања од стране Владе Републике Србије, колегиница Радмила Николић је добитник и стипендије Универзитета у Крагујевцу. Додела стипендија Универзитета у Крагујевцу била је уприличена на дан Светог Саве, 27. јануара 2012. године у згради ректората Универзитета.

Фотографије са доделе награде >>>>

Колектив Агрономског факултета у Чачку честита колегиници Радмили Николић на оствареном личном успеху током досадашњег студирања.