Отворен je конкурс за пријаву за стипендије за летње курсеве немачког језика у Баварској 2016. године.

За стипендију могу конкурисати студенти и млади научници свих академских дисциплина из Србије, Македоније, Хрватске, Босне и Херцеговине, Словеније и Украјине, са основним познавањем немачког језика (најмање А2 ниво).

Стипендија покрива трошкове курсана одабраном универзитету у Баварској, као и трошкове смештаја и додатак на конто трошкова исхране.

Листу универзитета који учествују у овом програму, као и детаље курсева које ти универзитети нуде, можете погледати овде.

Информације о процесу пријаве и листу потребних докумената за пријаву можете пронаћи овде.

Онлајн пријавни формулар можете наћи овде.

Пријавна докумената, заједно са попуњеним и одштампаним пријавним формуларом, треба  послати поштом на адресу:

BAYHOST,

Stichwort: “Sommersprachkursbewerbung“

UNIVERSITATSSTR. 31

93053 Regensburg

DEUTCHLAND

Рок за пријаву: 04. април 2016. године (до наведеног датума документа морају стићи на адресу Bayhost-a)

Више информација о програму можете видети овде.