Обавештавамо вас да Кабинет министра без портфеља задуженог за демографију и популациону политику, у сарадњи са Министарством просвете, науке и технолошког развоја и Републичким заводом за статистику, спроводи истраживање о студентским плановима у вези с будућим миграционим кретањима, како унутар Републике Србије тако и ван њених граница, као и о њиховим ставовима о одласку из земље.

Циљеви истраживања су обезбеђивање поузданих података који ће се користити као добра основа за управљање миграцијама младих високообразованих људи. Такође, послужиће за планирање активности и креирање конкретних механизама и мера у овој области ради стварања повољнијег амбијента за младе да остану у Србији, односно да након завршетка студијских програма у иностранство врате у земљу.

Подаци се прикупљају на свим факултетима, академијама и високим школама које имају акредитоване студијске програме.

Упитник је доступан на следећој веб адреси: http://www.stat.gov.rs/MigracijeStudenata/

Напомињемо да РЗС никада не објављује личне податке које прикупља током својих истраживања. Јавно могу бити коришћени само подаци сведенина просеку на нивоу комплетног узорка.