COIMBRA Group – стипендије за младе истраживаче

Овај програм стипендија омогућава младим истраживачима да током краћих истраживачких боравака на партнерским институцијама (институције-чланице COIMBRA групе) реализују део својих истраживања.

Конкурс за пријаву је сада отворен и заинтересовани кандидати се могу пријавити до 31. марта 2014. године

Важна напомене:

• кандидати у својој пријави морају навести име и контакт податке академског супервизора на институцији коју су одабрали за своје истраживање. Сваки кандидат је задужен да ступи у контакт са жељеном институцијом и одговарајућим професором/супервизором.

• Сви кандидати морају имати позивно писмо од одабране институције - letter of acceptance – које се шаље заједно са пријавом.

• Кандидати могу одабрати само једну институцију. Уколико се истовремено пријавите за више институција, ваша пријава ће аутоматски бити одбијена.

• Период реализације вашег истраживања на одабраној институцији договарате са академским супервизором ѕа институције на коју желите ићи. Тај период истраживачког боравка би требали да реализујете током академске 2014/15. године.

Институције-чланице Coimbra групе:

· University of Granada, Spain

· University of Graz, Austria

· University of Groningen, the Netherlands

· University of Heidelberg, Germany

· Ioan Cuza University of Iasi, Romania

· University of Jena, Germany

· KU Leuven, Belgium

· University of Padova, Italy

· University of Poitiers, France

· University of Salamanca, Spain

· University of Tartu, Estonia